Srpski sedmobojac ostao bez medalje na EP 2017
05.03.2017, 15:17h

U borbi za medalju srpski višebojac Mihail Dudaš se sapleo i pao u poslednjoj disciplini u trci na 1000m.

Dudaš se sapleo na ciljnom pravcu u poslednjoj disciplini sedmoboja, trci na 1.000 metara gde je sjajnim trčanjem bio vrlo blizu medalje.

Dudaš je pred ovu trku bio četvrti sa 52 boda iza Čeha Adama Sebastijana Helseleta. Bilo mu je potrebno da bude brži od njega oko 3,5 sekundi da bi ga nadmašio, ali nije imao sreće.

U sestoj disciplini sedmoboja koja je trajala dva sata, skoku s motkom preskocio je svoj lični rekord 5,10m, a za dlaku mu je izmakla medalja. On je ukupnom plasmanu zauzeo 14. mesto sa ukupno 5239 bodova, jer je u trci na 1000m diskvalifikovan pošto je nagazio unutrašnji deo staze.

“Ovo danas bilo mi je za nauk u budućnosti. Sada sam siguran da vredim mnogo više od onoga što sam i sam mislio. Ostaće žal za izgubljenom medaljom, ali ovo je sport i ja neću odustati od svojih snova. Bila mi je čast da takmičim pred našom publikom i punom Arenom, dao sam sve od sebe”, rekao je razočarano Dudaš.

Čeh je osvojio bronzu u Beogradu, srebro je pripalo Špancu Horheu Urenji, a zlato je osvojio sjajni Francuz Kevin Majer sa evropskim rekordom od 6.479 bodova